C Vitamini Nedir?

c-vitamini

C vitamini, vücutta antioksidan görevi gören suda çözünen bir vitamindir. Kollajen üretimini arttırır ve bağışıklık sistemini güçlendirmek için gereklidir. Ayrıca serbest radikallerin neden olduğu hücre hasarını önlemede önemli bir rol oynar. Serbest radikaller, hücrelere zarar verebilen, hastalığa ve yaşlanmaya neden olabilen kararsız atomlardır. Yüksek C vitamini seviyeleri, düşük kalp hastalığı, hipertansiyon ve felç riski ile ilişkilendirilmiştir. İnsanlar, bazı hayvanlardan farklı olarak, C vitaminini kendi başlarına sentezleyemezler, bu nedenle başka bir şekilde alınması gerekir. Neyse ki, diyet takviyelerinde, IV infüzyonlarında bulmak yeterince kolaydır ve birçok gıdada kolayca bulunur. C vitamini narenciye, guava, çilek, dolmalık biber, lahana vb. meyve ve sebzelerde bol miktarda bulunur.

IV veya Oral Takviyeler?

Ağızdan alınan yüksek C vitamini dozları, çoğu vücut tarafından kullanılamadığı ve idrar yoluyla atıldığı için etkisi azalır. Vücut, C vitamininin bağırsak emilimini düzenler. Yüksek dozda intravenöz C vitamini almak, vücudun kendini iyileştirme gibi biyolojik süreçler için kullanabileceği biyoyararlanımı artırır. Doğrudan kan dolaşımına verildiğinde sindirim ve metabolik sistemi atlar ve hücreler tarafından %100 emilim oranına sahiptir.

Yüksek Doz C Vitamini IV Tedavisinin Faydaları

C vitamini, sayısız sağlık sorununa yardımcı olabilecek ve vücutta iyileşmeyi teşvik edebilen güçlü bir vitamin ve antioksidan olarak uzun zamandır bilinmektedir. Yüksek doz C vitamini IV tedavisi, vücudun bağışıklık sistemini güçlendirmenin ve bu güçlü antioksidandan optimum miktarda almanın ideal bir yoludur. Vitamin infüzyonları, hastalıkları önlemenin, enfeksiyonları ve akut veya kronik sağlık durumlarını tedavi etmenin harika bir yoludur.

Yara iyileşmesi

C vitamini vücudun bağ dokusu, kemikler, deri ve kan damarlarını oluşturmasına ve korumasına yardımcı olur. Bu, intravenöz olarak verilen yüksek dozlarda C vitamininin vücuda ciltteki yaraları, kesikleri ve sıyrıkları daha hızlı iyileştirmesine yardımcı olabileceği anlamına gelir. Bunun nedeni, C vitamininin dokuyu onarmaya yardımcı olan ve iltihaplanmanın neden olduğu hasarı azaltan bir antioksidan olmasıdır.

Daha İyi Cilt

Yüksek antioksidan özellikleri ve kolajen üretimindeki rolü, C vitaminini cilt sağlığının önemli bir bileşeni yapar. C vitamininin serbest radikallerle savaşma gücü, cildin erken yaşlanmasını ve kırışıklıkları uzak tutmasını gerekli kılar. IV infüzyonu ile alındığında iki kat faydalıdır çünkü IV’e eklenen sıvılar cildi nemlendirmeye ve C vitamini emilimini artırmaya hizmet eder.

Güçlü Bağışıklık Sistemi

Bağışıklık sistemlerinde yüksek düzeyde c vitamini bulunan kişiler, soğuk algınlığı veya grip gibi enfeksiyonlarla savaşmak için daha donanımlıdır. C vitamini ayrıca vücudun hastalıklara karşı korumak için kullandığı beyaz kan hücrelerinin üretimini de teşvik eder. Yüksek dozda C vitamini soğuk algınlığını “tedavi etmeyebilir”, ancak hastalığın uzunluğunu ve şiddetini azaltmada yardımcı olduğu gösterilmiştir. Düşük C vitamini seviyeleri, iskorbüt gibi hastalıklarla ilişkilendirilmiştir.

Geliştirilmiş Demir Emilimi

Demir, vücutta oksijen taşımak ve kırmızı kan hücreleri yapmak için gerekli bir besindir. C vitamini, emilmeyen demirin vücut tarafından kullanılabilecek bir forma dönüştürülmesine yardımcı olur. Bu, demir eksikliği olan kişilerde anemi riskini azaltmaya yardımcı olabilir. yayınlanan bir çalışmada , yemekle birlikte C vitamini almak demir emilimini %67 oranında artırdı.

İyileştirilmiş Ruh Hali

C vitamini eksikliği olan kişiler kendilerini yorgun ve depresif hissedebilir, ancak yeterli C vitamini seviyesine sahip olanlar bile bu ruh hallerini yaşayabilir. Yüksek dozda IV C vitamini, oksidatif strese neden olan serbest radikallere karşı savaşarak ruh halini önemli ölçüde iyileştirebilir. Vücuttaki oksidatif stres, depresyon ve anksiyete gibi nöropsikolojik bozukluklara neden olabilir.

Azaltılmış Kurşun Toksisitesi

Vücuttaki kurşun artışı Alzheimer hastalığı ve kurşun zehirlenmesi ile bağlantılıdır, ancak bir mega doz C vitamini hasarı onarmada etkili bir tedavidir. Hem çocuklar hem de yetişkinler üzerinde yapılan araştırmalar, daha yüksek C vitamini alımının kandaki kurşun seviyelerinin düşmesine neden olduğunu göstermiştir.

Yüksek Kan Basıncı

Yüksek tansiyonun diğer adı olan hipertansiyon, yüksek dozda C vitamini alarak düşürülebilir. C vitamininin yetişkinlerde hem sistolik hem de diyastolik kan basıncını düşürdüğü gösterilmiştir.

Kanser Tedavisi Yardımı

Yüksek dozda C vitamini, vücudu hücrelere zarar verebilecek oksidatif stresten korur. Araştırmacılar, kemoterapi ve diğer kanser rehabilitasyonları ile birlikte C vitamini kullanmanın bu tedavilerin etkinliğini artırabileceğini bulmuşlardır . Bu terapi hakkında daha fazla araştırma halen yürütülmektedir.

Yukarıdaki faydaların gösterdiği gibi, C vitamini vücuda çeşitli şekillerde yardımcı olabilecek süper bir vitamindir. Modern tıbbın çoğu bir hastalığa veya hastalığa tepki vermeye odaklanır, ancak hastalanmaktan kaçınmanın en iyi yoluna odaklanmaz – önleme! C vitamini, hastalıkların, yaşlanmaya bağlı hastalıkların önlenmesine yardımcı olur ve ayrıca hücrelerde halihazırda meydana gelen hasarın onarılmasında da yardımcı olur.

Online Kayıt