Ayça Topcu

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği ve Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği yüksek lisans bölümlerini bitirdim. Çeşitli global şirketlerde uzun yıllar yöneticilik yaptım. Daha iyi ve anlamlı bir yaşam arayışı ve insanın iç dünyasına duyduğum merak, beni koçluk mesleği ile tanıştırdı.
Koçluk yolculuğundaki eğitim hayatıma Gestalt temelli ICF (International Coaching Federation) akredite bir akademi olan Sola Unitas da başladım ve burada temel koçluk, ilişki koçluğu, ebeveyn koçluğu, yönetici koçluğu, kariyer koçluğu, NLP Practitioner ve NLP Master Practitioner eğitimlerine katıldım.

Yine Sola Unitas Akademi’den dünyaca ünlü Profesör Paul Ekman temelli Duygusal Okuma ve Mikro Mimik Eğitimini başarı ile tamamlayarak “Emotional Intelligence Expert (EIE)” ve “Interview Assesment Expert (IAE)” sertifikalarını aldım. Kadim bilgi ve yaklaşımlara duyduğum ilgi de yolumu Yoga ve Ayurveda ile kesiştirdi. Ulli Allmendinger’den Temel 200 Saatlik Ayurveda eğitimini tamamlayarak Ayurveda öğretilerini kendi yaşamımın bir parçası haline getirdim.
Fonksiyonel Tıp Akademisi Fonksiyonel Tıp ve Wellness Koçluğu eğitimini başarılı olarak tamamlayarak Fonksiyonel Tıp Doktor ve Diyetisyenleri ile çalışmaya başladım. Profesyonel koçluk hizmeti vermeye devam ederken, ICF organizasyonundan tüm dünyada geçerli koçluk ünvanı almak için de gerekli çalışmaları da sürdürmekteyim.

Online Kayıt