Selmin Erk

Kimya mühendisi ve eğitimci Selmin Erk, Transandantal Meditasyonla 1987 yılında başladığı stres yönetimi ve derin dinlenme yöntemleri alanındaki eğitimlerini yıllar içinde sürdürmüştür.
Silva Mind zihin metodları, Harvard Tıp Fakültesi Tıp Merkezi, Mindfulness ve Terapi, Ed Halliwell ve Tessa Watt ile Be Mindful, Massachusetts University Medical School, Center for Mindfulness”’ (MBSR) Mindfulness Tools, SIYLI – Search Inside Yourself Leadership Institute, mindfulness ve duygusal dayanıklılık eğitimlerini almıştır.
2014 yılında Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı Psiko Sosyal bölümüyle 3 ay süresince yürütülen tüm çalışmalarda Mindfulness eğitimcisi olarak yer almıştır.

Tüm dünyada okullarda etkin olarak çalışan Mindfulness in Schools Organisation “.b Project” eğitmenidir. Tüm eğitim sürecinde, Thich Nhat Hahn, Jon Kabat Zinn, Ronald Siegel, Daniel Siegel ve Florence Meleo- Meyers ile birlikte çalışmıştır.
2010 yılından bu yana mindfulness, derin dinlenme ve olumlu düşünme konularında kurumsal ve bireysel eğitimler vermektedir.
Kitaplar:
“Şimdiki Zamanın İçinde- Mindfulness”, 2016
“Olumlu Düşünce El Kitabı” (eş yazar) 2016.

unnamed

Online Kayıt