Uzm. Dyt. Bihter Nurten Öngel

Merhaba, ben Beslenme ve Fitoterapi Uzmanı Bihter Nurten Öngel.

Yeditepe Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2017 yılında mezun oldum. Doğanın gücüne inancım küçüklüğümden beri vardı. Mezuniyetimden hemen sonra Fitoterapi (Bitkisel Tedavi) alanında yüksek lisans eğitimi alarak bunu bilimsel boyuta taşıdım ve 2018 yılında Fitoterapi Uzmanı olarak mezun oldum.

Çalışma hayatına mezun olduğum yıl, 2017’de Özel Gebze Merkez Hastanesi’nde başladım ve 1 yıl orada çalıştıktan sonra bu mesleği edinmeme sebep olan ve çok sevdiğim üniversite hocalarımın bana teklifiyle Yeditepe Üniversitesi Koşuyolu Hastanesi’ne geçiş yaptım. 2018 – 2022 yılları arasında orada bir çok alanda kendimi geliştirdim. Yeditepe Üniversitesi Hastanesi’nde görevimdeyken aynı zamanda yine Yeditepe Üniversitesi’nde Beslenme ve Diyetetik bölümünde ikinci yüksek lisans eğitimimi tamamlayarak, Türkiye’de daha önce kullanılmayan ve kanserli çocuklar için geliştirilmiş bir beslenme tarama aracının Türkçe güvenilirlik ve geçerlilik tez çalışması ile uzman diyetisyen olarak mezun oldum.

image00008-e1664275215799

Aynı zamanda 2019 yılında Fonksiyonel Tıp Diyetisyenliği eğitimi almaya başladım ve bu eğitim benim bakış açımı tümüyle değiştirdi. Hastalıkları değil hastaları görmemi ve hastalarda görülen semptomları azaltmak yerine nedenlere odaklanıp çözüme odaklanmamı sağladı.

Sizi neler bekliyor, Ne kazanacaksınız?

Yeni bir bakış açısı kazanacaksınız! 3 gün boyunca sağlıklı beslenecek hem bedeninizi hem de ruhunuzu tazelikle doyuracaksınız. 3 günde değişmenin ve sağlıklı beslenmenin aslında ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz. Beslenmenin yemek yemeden ibaret olmadığını, yediğimiz her besinin vücudunuzdaki talimatını izlemeyi öğreneceksiniz.

Taze hazırlanmış smoothie tadımları, ekşi mayalı ekmek yapımı, bağırsak floramız için çok elzem bir probiyotik desteği olan ‘lakto fermente turşu’ yapımı ve daha fazlasını deneyimleyeceğiniz arınma kampından dönerken, sağlıklı beslenmeye nerden başlayacağınızı öğreneceksiniz!

Online Kayıt