Mindfulness – Farkındalık ile Huzurlu Zihin

Zihin huzurunu ve yaşamın tatlarını zenginleştiren Mindfulness- Farkındalık yaklaşımıyla, kampa katılanlara her gün uygulayabilecekleri kolay ve güçlü pratikler sunulacaktır. Mindfulness- Farkındalık, bulunduğunuz anda olanların, yargılamadan, an be an farkında olmaktır. Sistematik bir dikkat yönlendirme yoludur. Böylece yıpratıcı, olumsuz şeyleri henüz sorun haline gelmeden fark eder, stres yükünden kurtulabilir, iyi ve güzel anların değerini daha çok bilir, daha çok keyif alırız.

Dikkat nereye giderse, yaşam o yönde ilerler.

Zihinsel uyanıklık ve netlik getiren egzersizlerle hayatı farkındalıkla yönetmeniz mümkün.

Kampta Yapacağımız Uygulamalar: 

Mindfulness- Farkındalık uygulamaları, anda kalarak, zihnin koşturmacası içinde huzurlu ve sakin bir alan yaratmayı amaçlar. İnsanın meraklı, nezaketle, anlamaya açık bir yaklaşımla, dikkati yaşadıklarına getirme sürecidir. Bu kampta, düşünce ve duyguların bilincinde olmanın bize nasıl duygusal esneklik ve dayanıklılık kazandırabileceğini keşfedeceğiz.

Yapacağımız yürüyüş ve yemek gibi aktivitelerde, günlük rutinlerimizi nasıl zenginleştirebileceğimizi göreceğiz. Adımlarımız veya yediklerimizi nasıl bir iç barış aracına dönüştürebileceğimizi deneyimleyeceğiz. Bu uygulamalardan amacımız günlük rutinleri “Şimdinin Gücüyle” uyum içinde yürütebilme becerisi kazanabilmektir. 

Mindfulness- Farkındalık Neler Sağlar?

Tüm dikkati burada ve şimdi mevcut olan duyu, düşünce ve duygulara bilinçli olarak verince zihin sakinleşir. Böyle zamanlarda zihindeki iç konuşma yatışır. Tüm deneyimlerinize yargısızca yaklaşabilir, daha geniş olasılıkları görebilir, en etkili çözümü bulabilir, güçleniriz.

Online Kayıt