Qigong ve Yin Yoga

Qigong, zihin ve beden arasında gelişmiş bir denge elde etmenin bilgisi ve yaşamın gizemini keşfetme bilimidir. Amaç belirli fiziksel duruşlar ve nefes teknikleri kullanarak Çi’nin hissedilir hale gelmesini, güçlenmesini, enerjinin bedende doğru şekilde akmasını ve dengelenmesini sağlamaktır. Qigong ile yerçekimini doğru şekilde kullanmayı öğrenir, evrenle güçlü bağlar kurar ve besleniriz.

Yin yoga da tıpkı qigong gibi vücuttaki bağ dokuları ve fasyayı onaran, yavaş ve mat tabanlı, içlerinde ortalama 2-3 dk kaldığımız duruşları uyguladığımız meditatif bir pratiktir.
 Yin yogada kontrolü teslim ederiz ve bu teslim olma hali, modern günlük yaşamlarımızdaki baskın olan yang (eril) ve kontrolcü halimizi dengelememize yardımcı olarak bizi şifalandırır.                                                   

Kamp boyunca sabahları Qigong pratikleri ile köklenecek, evrenle güçlü bağlar kurup, günlük yaşamda uygulayabileceğimiz duruşlar, akışlar ve masaj uygulamaları öğrenecek, enerjimizi canlandıracak ve dengeleneceğiz. Akşam pratiklerinde ise Yin pratikler ile dengelenecek, rahatlamanın ve bırakabilmenin keyfini çıkaracağız.

İçerik;

Online Kayıt