Psikokineziyoloji

psikokinezyoloji

Kinesiyoloji (“kin-easy-ology”), hareket anlamına gelen Yunanca kinesis kelimesinden gelir. Kinesiyoloji, genel anlamda insan hareketi bilimidir. Sağlıklı yaşam için bütünsel, alternatif ve doğal bir yaklaşımdır, yaklaşımında kapsamlı ve sistematiktir ve Zihin, Beden ve Ruhu bütünleştirir.

Psikokinezyoloji, Dr. Dietrich Klinghardt ve Roger Callahan’ın öğretilerine dayanmaktadır. Beden ve zihin dengede olmadığında ve enerji bloke olduğunda veya yanlış yönlendirildiğinde ortaya çıkan psikosomatik semptomlarla ilgilenir. Bu nedenle, hastalığımızın çoğu duygusal temelli olduğundan konuşmak ve hikaye anlatmak güçlü bileşenlerdir. Bizi harekete geçiren duygularımızdır ve örneğin; mutlu, üzgün, gözden kaçmış, korkmuş, aşağılanmış, öfkeli, hüsrana uğramış veya huzurlu ve kendimizle ve başkalarıyla uyum içinde. Zihnimiz son derece güçlüdür ve psikokineziyolojide farkındalık kazanmak ve bununla birlikte bir esenlik duygusu beslemek için zihnin gücünü kullanırız. Bunda, her zaman çözülmemiş psikolojik çatışmalar için tarama yaparız.

Psikokinezyolojinin amacı, vücuttaki enerji akışını yeniden sağlamak ve dengeli bir durumu korumaktır. Bu modalite, aromaterapi, kristaller, EFT, çiçek özleri ve daha fazlası gibi diğer birçok enerji şifa formunu kullanır. Dahası, psikokineziyoloji, sorununuzun çözümünü zaten elinizde bulundurduğunuz öncülüyle çalışır; tek ihtiyacı olan kilidin açılması veya bilinçli zihninize getirilmesidir.

Kas testi kinesiyolojinin bu formunun bir parçasıdır, ancak Uzmanlaşmış Enerji Kinesiyolojisinin aksine, farkındalık kazanmak ve sonuçlara ulaşmak için belirli bir hedef belirlemek gerekli değildir.

Online Kayıt